Інфраструктурна доступність
Створення безбарʼєрного інклюзивного середовища для осіб з інвалідністю за допомогою реалізації комплексного підходу, що охоплює не лише фізичні аспекти доступності, але й соціальні та психологічні.
Процес проживання студента з особливими освітніми потребами в університеті починається з подачі заявки на поселення в гуртожиток. При подачі заявки студент повинен надати університету документ, що підтверджує його статус особи з особливими освітніми потребами (довідка з медико-соціальної експертної комісії).
Після подачі заявки студент проходить співбесіду з представником університету, який відповідає за організацію проживання студентів з особливими освітніми потребами. Під час співбесіди розповідає про свої індивідуальні потреби та побажання щодо проживання.
Базуючись на інформації, отриманій від студента, університет ухвалює рішення про поселення у гуртожиток. Якщо необхідно, університет пристосовує кімнату у гуртожитку до потреб студента.
Університет надає студентам з особливими освітніми потребами таку допомогу:
- Пристосування кімнати у гуртожитку. Університет може провести ремонтні роботи в кімнаті, щоб зробити її доступнішою. Наприклад, у кімнаті може бути встановлено пандус, поручні, спеціальні меблі тощо.
- Послуги асистента. Студент може отримати послуги волонтера, який допоможе йому в повсякденному житті: пересування, побутові справи, навчання тощо.
- Спеціальні заходи безпеки. Для забезпечення комфортного проживання, у гуртожитках встановлена система оповіщення про пожежу з голосовим супроводом.